Jednoho krásného letního večera si nechal Xaverův otec, dnes již bývalý král, prostřít večeři na ochozu hradní věže. při popíjení vína, z vlastní vinice, se rád díval na Xaverovo (i trochu vlastní) dílo. Rozléval se v něm pocit spokojenosti, ba dokonce i trochu té otcovské pýchy. Lepší podzim života si snad ani nemohl přát! Dožil se na svou dobu úctyhodného věku 60 le, zdraví mu stále sloužilo. Občas si i se svojí služebnou tak trošku zalaškoval … Na Xaverově hradu bylo o něj skvěle postaráno, přesto nezahálel, stále byl činorodý. Kromě obvyklých šlechtických kratochvílí jako jsou lov či zdokonalování se v šermu (jak již bylo řečeno, těšil se výbornému zdraví), se věnoval dalšímu rozvoji vesnice, dokonce pomáhal zakládat další osady. Občas posloužil Xaverovi doborou radou při řešení složitých státních záležitostí. Inu, dalo by se říct, důchod více nž královský.

Jak tak shlížel z věže dolů na městečko, opojen nejen vínem (mírně), ale i vlastní spokojeností (to už více), neubránil se zvolání: “ Xavere, synku, pěkně jsi mi to tu na stáří zařídil. Jsme na Tebe pyšný!” Po krátké odmlce si, teď už jen pro sebe zamumlal: “ Ta investice do Tvé výchovy a vzdělání se mi setsakramentsky vyplatila. Stejně tak i těch pár důkátů, co jsem Ti věnoval, když jsem Tě vyslal zvelebit tento tehdy zapomenutý kraj.”

Úspěšně jste dokončil(a) základní kurz. Už díky těmto poznatkům, pokud je citlivě uvedete do své každodenní praxe, se výrazně přiblížíte svojí finanční pohodě.

Můžete pokračovat dál, sledujte stránky www.financehrou.cz.