Na hře Finanční svoboda se nám nejvíc líbí to, že je to hra. Je to forma zážitku. A spojením vzdělání a zážitku či zábavy se naučíme nejvíc.

A o čem hra je? Jedním zahráním této deskové hry simulujete 30 let finančních zkušeností, kdy se staráte o peníze mladé české rodiny. Vaším úkolem je v průběhu 30 let splnit cíle, které rodina má (např. rodinný dům nebo vysněná dovolená) a dosáhnout finanční nezávislosti.

Na hře je unikátní to, že popisuje realitu. Používáte běžné produkty jako podílové fondy, stavební spoření, pojištění nebo hypotéky a čelíte stejným situacím jako v reálném životě – ztráta zaměstnání, invalidita nebo propady cen na finančních trzích.

Pokud si tuto hru s rodinou či přáteli zahrajete, tak uvidíte chyby, které Vás mohou v průběhu života stát desítky i stovky tisíc korun. A už je jen na Vás, zdali se jim naučíte v reálném životě vyhýbat.

Hru tedy všemi deseti doporučujeme (i jako vánoční dárek). Pokud si před zahráním projdete náš kurz „Základy finanční pohody“, tak budete mít před ostatními hráči náskok. Časově to vychází podobně. Hra se hraje dle podle počtu uživatelů cca 3 hodiny. Kurz projdete za dobu o hodinu delší.

Sdílejte na Facebooku!

Kategorie příspěvků