Ach, ta finanční gramotnost!

Za finanční gramotnost se obyčejně považuje soubor znalostí a dovedností z oblasti financí. OK, ale co s tím? Znamená to, že když už jsem zapomněl (nebo se snad nikdy nenaučil!) vzorec pro výpočet složeného úroku, jsem méně gramotný než kolega, který si vzorec pamatuje? Možná ano, možná ne.

Ve FinanceHrou.cz za finančně gramotného považujeme člověka, který se v oblasti financí dobře orientuje. Nemusí znát detail, ale má přehled. Pozná, který produkt potřebuje a který ne. Ví, co od produktu může reálně očekávat. Umí si do financí zavést pořádek a systém a díky tomu může svým finančním záležitostem věnovat jen minimum času. Zařídil si, aby peníze pracovaly pro něho a nebyly mu zdrojem stresu, ale naopak pohody. A co ví o složeném úročení? Především, že existuje, jaký je jeho princip a kdy (zhruba) se viditelně projeví jeho výhody oproti úročení jednoduchému. Vzorec nemusí znát, ale umí ho najít a pak použít.

Znalosti jsou samozřejmě důležité, o tom není sporu. Ale jenom tehdy, když jsou využitelné v každodenním životě.

Ve FinanceHrou.cz jsme věnovali dost úsilí, aby těch informací bylo tak akorát a většina z nich Vám byla k praktickému užitku. Jak se nám to povedlo, posoudíte nejlépe každý sám.

Sdílejte článek na Facebooku!

Kategorie příspěvků