TISKOVÉ ZPRÁVY

Přehled vydaných tiskových zpráv.

Nový web přináší finanční vzdělání srozumitelně a pro každého.

Praha 11. 9. 2017

Se začátkem školního roku spustil svoje webové stránky nezávislý vzdělávací projekt FinanceHrou.cz. S mottem „Naučte se spravovat své finance jednoduše“ oslovuje všechny, kdo podvědomě tuší, že ve správě svých vlastních financí mají rezervy, ale nedostává se jim času nebo znalostí, aby si z nepřeberného množství detailních informací dostupných v různých médiích odfiltrovali nepotřebný balast a vydolovali to, co je pro ně relevantní a užitečné.

Projekt FinanceHrou.cz vznikl, aby lidem pomohl se zorientovat ve stále komplikovanějším finančním světě a následně si vybrat tu nejkratší cestu k vlastní finanční pohodě. Díky tomu v konečném důsledku šetří čas a peníze. Od obdobných projektů se liší mj. neotřelou formou zpracování, rozsahem a komplexností obsažených témat.

K efektivnímu získání potřebných informací a praktických tipů slouží první ze tří plánovaných on-line kurzů – Základy finanční pohody. Srozumitelně a jednoduše vysvětluje fungování jednotlivých typů finančních produktů a služeb. Nezatěžuje nadbytečnými detaily, cílí spíš na získání celkového přehledu a následné praktické využití. Přináší i návod, jak své peníze spravovat jednoduše, efektivně a s minimálními nároky na čas.

Kurzem se prolíná lehce humorný příběh středověkého šlechtice Xavera. Pomáhá zábavnou formou vysvětlovat zásady pro správu osobních financí, které jsou platné „od nepaměti“, jen v dnešní komplikované době nejsou tolik zřetelné.
„Dům se staví od základů a ne od střechy. Obdobně to platí i pro „výstavbu“ domácího rozpočtu a jeho správu. Náš kurz jednoduše a srozumitelně popisuje stavební kameny této „stavby“ a dává jednoduchý a praktický návod na jejich efektivní používání,“ vysvětluje Marek Badík, spoluzakladatel FinanceHrou.cz.

V základním kurzu najdou uživatelé užitečné a využitelné informace, rady a tipy všichni, kdo si chtějí udělat ve svých financích pořádek. Navazující kurzy budou dále rozvíjet témata ze základního kurzu (např. rozumné investování, financování vlastního bydlení) a zároveň přinášet témata nová. Budou mířit na ty, kdo se chtějí v oblasti péče o vlastní finance dále rozvíjet a nestačí jim rozsah základního kurzu.

Součástí stránek jsou i autorské blogy o tématech, která se už do kurzů nevešla.