Strategie pro investora – začátečníka

Kritéria strategie
 
Začátečník by neměl pokoušet štěstěnu tím, že by si sám vybíral jednotlivé dluhopisy nebo akcie, sám se rozhodoval, kdy je vhodné je nakoupit nebo prodat nebo veškeré peníze určené na investice investoval v jednom okamžiku či do jednoho cenného papíru.
 
Strategie by měla být dostatečně „blbovzdorná“. Investor by měl získat zkušenosti se světem investic a zároveň by tyto zkušenosti neměly být špatné.
Investuje do dobře rozloženého portfolia (souboru) různých investičních nástrojů. Základem jsou kvalitní dluhopisy a kvalitní akcie, doplňkově i další typy investic (komodity, reality). Výběr konkrétních cenných papírů (které dluhopisy, akcie atd.) nechává na odbornících. Preferuje pravidelné nebo postupné investování.

Smíšené podílové fondy
 
Pro tuto strategii jsou ideální smíšené podílové fondy. Rozhodně v českých korunách, pokud i investor má svoje příjmy a výdaje v českých korunách. Začátečník by neměl pokoušet štěstěnu tím, že by si sám vybíral jednotlivé dluhopisy nebo akcie, sám se rozhodoval, kdy je vhodné je nakoupit nebo prodat nebo veškeré peníze určené na investice investoval v jednom okamžiku. Možná se to bude zdát jako nuda, ale pro začátek to je ideální.

Příklad

doplnit

Strategie pro investora – začátečníka

Začátečník by neměl pokoušet štěstěnu tím, že by si sám vybíral jednotlivé dluhopisy nebo akcie, sám se rozhodoval, kdy je vhodné je nakoupit nebo prodat nebo veškeré peníze určené na investice investoval v jednom okamžiku či do jednoho cenného papíru. Proto si nejprve představme podílové fondy.

Kritéria strategie:

je dostatečně „blbovzdorná“. Investor by měl získat zkušenosti se světem investic a zároveň by tyto zkušenosti neměly být špatné.
Investuje do dobře rozloženého portfolia (souboru) různých investičních nástrojů. Základem jsou kvalitní dluhopisy a kvalitní akcie, doplňkově i další typy investic (komodity, reality).
Výběr konkrétních cenných papírů (které dluhopisy, akcie atd.) nechává na odbornících
Preferuje pravidelné nebo postupné investování

Pro tuto strategii jsou ideální smíšené podílové fondy. Rozhodně v českých korunách, pokud i investor má svoje příjmy a výdaje v českých korunách.
Začátečník by neměl pokoušet štěstěnu tím, že by si sám vybíral jednotlivé dluhopisy nebo akcie, sám se rozhodoval, kdy je vhodné je nakoupit nebo prodat nebo veškeré peníze určené na investice investoval v jednom okamžiku.
Možná se to bude zdát jako nuda, ale pro začátek to je ideální.