Lze Váš příjem zvýšit?

Častá otázka: A kde vzít dostatek příjmů?

Jakou otázku jste si položil(a) při pohledu na rovnici v minulé lekci?

Příjmy = Investice + Spoření + Spotřeba

Bylo to něco jako: „A kde mám vzít dostatek příjmů, vy chytráci?“ Případně ve Vás vyvolala povzdechnutí: „Ono by se to spořilo a investovalo, kdyby bylo z čeho.“

Pokud patříte k těm šťastlivcům, kteří mají dostatečné příjmy a jsou si toho i vědomi tak GRATULUJEME! Tuto lekci můžete vynechat a rovnou vstupte do Lekce 4: Jak snížit své výdaje.

Možná ale i pro Vás bude zajímavé se zamyslet nad několika tipy, jak získat ještě více zdrojů na spoření a investování.

A pokud Vaše příjmy nejsou dostatečné?

V tom případě si jistě kladete následující otázky? „Lze i můj příjem zvýšit?“
„Kdo je ten kouzelník, který to dokáže?“

Odpovědi jsou velmi jednoduché:

Ano, i Váš příjem do rozpočtu domácnosti LZE zvýšit!

Ale nikdo jiný než vy to za Vás neudělá. Největšího odborníka na Vaši finanční situaci pak spatříte v zrcadle. Ano, jste to právě Vy, kdo s tím může skutečně něco udělat! Žádný kouzelný dědeček s kouzelnou hůlkou jaksi není k dispozici. Pokud ještě máte životního partnera, který Vás ve Vašem úsilí podpoří, pak máte ohromnou výhodu.

Dále naleznete náměty k zamyšlení, co by se dalo s příjmovou stranou Vašeho rozpočtu dělat. Určitě Vás napadne i něco dalšího.

Tip

Přečtěte si příběhy lidí, kteří se dokázali zvednout ze dna a zbohatnout nebo jinak zlepšit svoji těžkou situaci. Je to zajímavé a inspirativní. Zjistíte, že na začátku vždy bylo jejich ROZHODNUTÍ zlepšit svoji situaci. Toto rozhodnutí šlo zevnitř (takže to rozhodně nebylo stejné jako pravidelně neplněná novoroční předsevzetí …).