Tipy jak vydělat

Užitečné služby, které Vám pomohou zvýšit příjem.

V kurzu Základy finanční pohody jste se naučili rozpoznat, jaké finanční produkty potřebujete a jakým se můžete s klidným svědomím vyhnout. V lekci Jak zvýšit příjmy domácnosti? téhož kurzu popisujeme, že dosáhnout vyšších nebo dalších příjmů lze, ale není to zadarmo. Zázračný návod ke zbohatnutí neexistuje, vždy je potřeba pro to něco udělat…Níže přinášíme pár praktických tipů a odkazů, které Vám mohou pomoci příjmy zvýšit.

Jak si vydělat či přivydělat

  • Asi nejjednodušší cesta, jak přinést navíc pár korun do domácího rozpočtu, je zbavit se nepotřebných věcí. Zkuste např. Aukro.cz či Bazos.cz. Skvělým průvodcem, jak se zbavit nepořádku a uspořádat si věci, je kniha Zázračný úklid – Pořádek jednou provždy od Marie Kondo.
  • Pokud jste dobří v internetových službách (SEO, sociální sítě, copywriting apod.), zkuste je nabízet např. na Stovkomat.cz. Máte umělecké sklony, umíte třeba šít, vyšívat, nebo hezky malujete? Pokud jste obdařeny těmito sklony, můžete prodávat své rukodělné výrobky např.  na Fler.cz 
  • Rádi fotíte? Zkuste prodat fotky do fotobank. Největší je Shutterstock.com.
  • Pro vlastní business potřebujete většinou webové stránky – profily na sociálních sítích nestačí. Redakční systém WordPress je zdarma, nabízí spoustu šablon, na kterých dokážete vytvořit web, eshop či blog. Většinou pro uživatele (správce) nejsou příliš “user-friendly” a je třeba určitá technická znalost. Řešením jsou placené šablony, za pár desítek dolarů naleznete opravdu pěkné šablony na Elegant themes nebo můžete využít český Mioweb. Další placená alternativa je Webnode. Nemá sice tak moc možností jako WordPress, ale bez technických znalostí si zde jednoduše web sami naklikáte.
  • Přivydělat si můžete i půjčováním prakticky čehokoliv. Zkuste SharyGo.
  • TIP pro všechny podnikatele/freelancery: Tím, čím je Travel Bible pro cestovatele, tím by se pro podnikatele/freelancery mohla stát nová kniha Na volné noze. Autorem je uznávaný profesionál a konzultant Robert Vlach, mimo jiné je vlastníkem portálu nezávislých profesionálů Na volné noze.

Sdílejte článek na Facebooku!